2020. július 30., csütörtök

FÉSŰ KISOKOS

A mai napon ismét egy olyan bejegyzést hoztam el nektek, melyben egy számomra fontos és érdekes témát fogunk kicsit jobban körüljárni. Ez - ahogy már a címből is kiderült számotokra - a fésűk és a fésülködés köré fog szerveződni, ami úgy gondolom, hogy egy mindenkit érintő és valószínűleg sokak számára izgalmas szegmens, úgyhogy ne is húzzuk tovább a szót, hanem vágjunk is bele! ;)













Először is kezdeném akkor azokkal a fésűkkel, amiket én a mindennapok folyamán használok: ezek pedig a különböző bontófésűk, hajkefék. Szerintem sokan tudjátok, hogy én mióta több éve a Notinon rábukkantam a Tangle Teezer márkára, azóta szinte csak és kizárólag ilyeneket használok - legalább is ebben a kategóriában. Nekem a The Original, azaz sima verzióból, a Compact Styler, azaz a kompakt változatból és a Tangle Teezer Wet Detangling, vizes hajra valóból vannak példányaim, úgyhogy ezeket ismerem igazán jól és ezeket használom a hétköznapok folyamán. Ameddig nem volt Tangle Teezerem, én sem tudtam, hogy valóban olyan jók és olyan különlegesek-e, mint ahogy előtte hallottam, de mindenképpen akartam nekik adni egy esélyt és milyen jól tettem! Megsúgom: valóban olyan jók és én is élek-halok értük! Ki szeretném még majd próbálni az extrább verzióit is, hiszen ha ezek a klasszikusok ennyire levettek a lábamról, akkor biztosan azokat is szeretném. Ezeket én mindennapos használatra, főleg hajbontáshoz ajánlom nektek, ha még nem próbáltátok adjatok nekik egy esélyt, mert imádni fogjátok! :)
Ha valamiért valakinek inkább más márkára lenne szüksége, akkor amikről még csak jókat hallottam ilyen klasszikus (bontó) fésűknél is, az a TIGI - bár nekik is vannak természetesen extrább fésűik is és bár én nagy TT elkötelezett vagyok, de vannak amiket szívesen kipróbálnék még én is és hiánypótló lenne a kollekciómban, úgyhogy igencsak érdemes náluk is szétnézni. :) Ilyen például a lapát fésűknek nevezett típusok, ami régen mindig volt itthon, de egy ideje leszoktam róla és csak Pesten használom hajszárításra, amire szerintem ezek a típusok a legjobbak, úgyhogy valamikor ideje lenne beszereznem egy ilyen TIGI darabot!
Amire még szerintem minden nőnek szüksége van otthon az egy (vagy több) körkefe, amivel ha megtanulja beszárítani a haját, akkor fodrász nélkül el tudja érni a "szalon hatást/lookot" illetve fel tudja dobni a szürke hétköznapi hajviseletet. 
Kép a Notinoról
Ezenkívül rendkívül hasznos és nálam nélkülözhetetlen az úgynevezett stilfésű, aminek nem tudom, hogy ez-e a valódi, szakszerű neve, de én így ismerem - raktam azért nektek ide egy képet róla a Notinoról. Ezt én elválasztáshoz használom a legtöbbször, de hajvasaláskor is szeretem ezt is bevetni, de ha valaki például tupírozni akarja a haját, akkor egyenesen elképzelhetetlen nélküle az élet.
Van még persze számos típus, úgy mint a ritka fogú, a sűrű fogú, a párnás és a szellőző kefe illetve a manapság egyre divatosabb hő kibocsátó - ezeket én nem használom napi szinten, de persze ez csak az én igényeimet tükrözi, biztos vagyok benne, hogy valakinek épp az itt felsoroltak valamelyike a kedvence. Épp ez a lényeg, hogy kísérletezgetni kell és kitapasztalni, hogy nekünk mi a legjobb - nekem ezek voltak azok - osszátok meg velem, hogy nektek melyikek! :)
Nos, ennyi volt mára ez a bejegyzés - remélem, hogy tetszett és hogy hasznos volt számotokra. 
Ha bármilyen kér(d)ésetek van, akkor is elértek a blogos Instagramomon DM-ben vagy "azegyedisegertek@gmail.com" email címen!
Legyen további szép napotok és csodálatos hetetek!
Fruzsi
xoxo

2020. július 23., csütörtök

EGY KIS ÚTMUTATÓ A BŐRTÍPUSOK ÚTVESZTŐJÉBEN

A mai bejegyzésben ezúttal nem csak a saját bőrömről fogok nektek mesélni (ahogy azt egyébként máskor szoktam) - bár természetesen arról is lesz szó -, hanem mindegyikről, amit én ismerek. Lesz szó itt magukról a bőrtípusokról illetve arról is, hogy melyik bőrtípusra mit érdemes használni - persze ezt csak laikusként írom le nektek, mivel engem érdekel a téma és szoktam benne nézegetni, informálódni és egy jó ideje a rutinom is tudatosan állítom össze és igyekszek minél több figyelmet fordítani arra, hogy milyen termékeket illetve terméktípusokat használok. Na de akkor vágjunk is bele és kezdjünk a bőrtípusokkal! 

Négy alap bőrtípust különböztetünk meg:
- normál,
- száraz,
- zsíros,
- kombinált/vegyes, 
(+ érzékeny),
illetve ezek kombinációi. 

Mindenhol fogok ajánlani terméktípusokat, de ami minden bőrre nagyon jól alkalmazható és hasznos, az a Foreo. Nekem Foreo Luna Play Plus-om van és imádom - igazi megváltás és valóban jelentősen hozzájárul a bőröm állapotához. Véleményem és az ajánlások szerint, ez valóban minden bőrre jó, úgyhogy ha eddig gondolkoztatok rajta, hogy nektek jó lehet-e és hogy megéri-e az árát, akkor én csak támogatni tudlak benne titeket, hogy kipróbáljátok - higgyétek el imádni fogjátok!

Normál bőrtípus
Mit is jelent ez a széles körben használt kifejezés? Azt, hogy a bőrünk kiegyensúlyozott állapotban van, tehát se nem zsíros, se nem száraz. 
Jellemző rá, hogy:
  • kiegyensúlyozott és hidratált
  • nincsenek rajta sem zsírosan fénylő, sem száraz foltok
  • puha, rugalmas, kellemes tapintású
  • tiszta, zárt ("láthatatlan") pórusokkal rendelkezik
  • egyenletes bőrtónus és bőrszín.
E felsorolást elolvasva azt hiszem nincs olyan személy, aki ne ilyen bőrre vágyna, hiszen ez a "tökéletes", ami azért valljuk be keveseknek adatik meg. De ne keseredjetek el, ha nektek nem ilyen a bőrötök alapból, hiszen törekedni lehet ezen állapot elérésére, erről majd beszélünk a pont rád jellemző résznél! ;)
Ápolása, kezelése: különleges kezelést nem igényel, de természetesen az ápolás itt is fontos. Normál bőrre való arctisztítókkal és sminklemosókkal tisztítható és mivel több dolgot is elbír igénytől függően alkalmazható rá akár habzó-, akár olajos arctisztító/sminklemosó. Persze itt is figyelni kell, hogy hogyan reagál a bőr, de alapvetően itt bármilyen állagú terméket ki lehet próbálni, ha kíváncsiak vagyunk. Ápolás téren is egyszerű a megoldás: normál bőrre való arckrémek minden márka kínálatában megtalálhatóak, így ezen a téren is könnyű dolga van az illetőnek. Természetesen a normál bőrre is ráfér időnként az extra ápolás, táplálás vagy éppen tisztítás, méregtelenítés, így hasznos lehet az arcmaszkok használata, de itt is normál bőrre valóban kell elsősorban gondolkozni. Az hogy mivel egészíti ki az ember normál bőrűként az arcápolási rutinját, az már csak az ő fantáziáján és bőrápolási mániája fokán múlik, ugyanis normál bőrre is vannak lotionok, eszencia sprayk, mindenféle egyéb arcápoló sprayk, olajok és még sorolhatnám. Úgy gondolom, hogy a lehetőségek tárháza végtelen, de mivel nincsen normál bőröm, így konkrét termékeket nem tudok ajánlani erre a bőrtípusra, de rengeteg véleményt találtok a Notinon, ha rákerestek a normál bőrre való termékekre illetve sok hasznos leírást is, úgyhogy ezek alapján már szuper termékekre bukkanhattok. :)

Száraz bőrtípus
Ezen típusba tartozók bőre kevesebb faggyút termel, mint a normál bőrtípusúaké. A faggyúhiány miatt kialakul a lipidhiány, melynek következményeképpen a víz nem tud a bőrben maradni, így az kiszárad. Ezenkívül ez a lipidhiány azért is probléma, mert ez szolgál védőpajzsként a külső hatásokkal szemben.
Jellemző rá, hogy:
  • kevés faggyútermelés,
  • dehidráltság,
  • száraz, érdes tapintatú,
  • hámlásra való hajlam/hámló foltok, területek,
  • húzódó, viszkető érzés,
  • fakó, fénytelen bőr,
  • vékony ráncok hamarabbi megjelenése a kritikus területeken.
Ezek (szinte) mindegyike jellemző az összes száraz bőrűekre, de elég nagy különbségek vannak azért még a csoporton belül is. Valakinek "csak" folyton "szomjas" a bőre, de nem viszket és nem hámlik, valaki viszont nem tud megszabadulni a hámlóan fájó száraz foltoktól a gazdag, tápláló krémek használata mellett sem.

Ápolása, kezelése: Azonkívül, hogy nyilván itt is nagyon fontos a megfelelő arctisztító és arclemosó megtalálása és használata (a habzó arctisztítókat érdemes kerülni, mert az száríthat), rendkívül fontos a bőr hidratálása, táplálása. Értelemszerűen a száraz bőrre való krémekkel kell rendszeresen és tudatosan ápolni a bőrünket és amit én kifejezetten szeretek és ajánlok még a száraz bőrre, hiszen nekem rengeteget segítettek azok a különböző olajok. Az én egyik legnagyobb kedvencem és megmentőm az a Bio-Oil ápoló olaj, ami testre és arcra egyaránt használható, de ugyanennyire szeretem a Nuxe többfunkciós olaját is. Ugyancsak kifejezetten szeretem a kétfázisú micellás vizeket, a tápláló arcmaszkokat és a jó kis hidratáló arcpermeteket, primereket, amelyek mind-mind hozzájárulnak az arcom plusz hidratáláshoz és nagymértékben megkönnyítik az életemet, úgyhogy ezt mindenképpen tudom ajánlani számotokra is, ha ti is száraz bőrűek vagytok. Végül, de közel sem utolsó sorban pedig, ami még elengedhetetlen egy száraz bőrű arcápolási rutinjában az egy jó kémiai hámlasztó és/vagy arcradír. Én régebben csak arcradírt használtam, aztán kizárólag kémiai hámlasztókat, egy ideje azonban mindkettő típust - itt szerintem mindenki magán tudja kitapasztalni, hogy mit bír el a bőre, neki mi segít inkább, de érdemes velük tenni egy próbát, mert eget rengető a különbség ha használja az ember őket és ha nem. A kémiai hámlasztásról én is írtam régebben és érdemes jobban utána olvasni mielőtt belevágtok, de a száraz bőrre egyébként általánosságban az AHA savak a megfelelőek. 

Zsíros bőrtípus
Ezen bőrtípusba tartozó emberek bőre fokozott faggyútermeléssel bír. Ezt nagyon sok tényező befolyásolja és jelentkezhet akár időszakosan is, de most lássuk akkor, hogy akinek alapvetően ilyen a bőre, annak mi állhat a hátterében. Ilyen például a hormonrendszer, hormonális változások, a genetika, a gyógyszerek, egyes kozmetikumok használata és nem utolsó sorban a stressz.
Jellemző rá, hogy:
  • fokozott faggyútermelés,
  • zsírosan fénylő bőrfelszín,
  • tág, jól látható pórusok, 
  • egyenetlen bőrtónus,
  • sokszor gyulladt,
  • vastagabb bőr,
  • pattanások, mitesszerek, akár aknék.
Itt arra térnék ki pluszban, hogy van egy korcsoport, ahol gyakran megjelenik ez a bőrtípus, ez pedig a tinédzser kor. Persze olyan is van, hogy valakinek később is zsíros lesz a bőre, de sokan "kinövik" és nem kell egész életükben a pattanásokkal és a fénylő arcukkal bajlódni. Ennek hátterében főként a hormonális változások állnak, de van egy jó hírem: ezeket nagyon szépen kordában lehet tartani és kezelni a kifejezetten tinik ilyen problémás, pattanásos bőrére való termékekkel. 
Ápolása, kezelése: Bár minden eddiginél is, de itt talán még fontosabb a nagyon alapos arctisztítás és méregtelenítés. Nyilván a zsíros bőrre való termékeket keressük ebben a kategóriában is, de kifejezetten jól működnek a zsíros bőrön a habzó arctisztítók (a száraz bőrűekkel ellentétben). Vannak összetevők, amiket egyértelműen a zsíros bőrre ajánlottak, mint a teafaolaj például, ami valóban hatásos és több típusú arcápolási termékben is elérhető. Nyilván itt is van millió szuper termék, de mivel nem vagyok zsíros bőrű, így nem tudok konkrét termékeket ajánlani nektek, de itt is ajánlom a Notinos módszert, ott biztosan szuper termékekre bukkantok. Amit viszont még így is tudok, hogy két tévhit is él a társadalomban a zsíros bőr kezelésével kapcsolatosan. Az egyik az, hogy mindenből csak az extra szárító hatású termékeket kell használni és átesnek a ló másik oldalára és szétszárítják az arcukat, ami szintén nem jó és egyébként egy ördögi körbe keverik magukat ezáltal. A másik pedig az, hogy zsíros bőrűként nem kell arckrémeket, hidratálókat használni - természetesen ez sem igaz, hiszen a zsíros bőrűeknek is szükségük van a hidratálásra, az ápolásra, csak más összetételű krémekkel. Rengeteg kifejezetten zsíros bőrre való krém érhető már el, úgyhogy szemezgessetek közülük nyugodtan és valóban használjátok is őket, hiszen nektek is szükségetek van rá. :)

Kombinált/vegyes bőrtípus
Itt pedig arról van szó - ahogy arra a neve is utal -, hogy a különböző bőrtípusok keverednek, kombinálódnak. Ebben az esetben a T-zóna és az orcák bőre eltérő, így egyrészt máshogy is néznek ki, másképp is reagálnak a különböző hatásokra és termékekre és éppen ezért speciális kezelést és ápolást igényelnek. A zsírosabb részt a faggyú túltermelése, a szárazabb részt a faggyú-, és lipidhiány jellemzi, bár ez lehet normál is. 
Jellemző rá, hogy:
  • T-zónában zsíros bőr általában,
  • ezen a területen tág pórusok és fénylő bőr,
  • az orcákon normál vagy száraz bőr.

Érzékeny bőrtípus
Végül, de nem utolsó sorban pedig ejtsünk néhány szót az érzékeny bőrűekről is, hiszen az érzékenység társulhat bármelyik alap bőrtípushoz és nagyon sok embert érint illetve különleges ápolást igényel, úgyhogy lássuk most ezt is kicsit részletesebben! Ebben az esetben nem ép a természetes védőréteg, így könnyebben irritálódnak és hatnak rájuk a különböző káros behatások is. Ebből kifolyólag fokozott figyelmet kell fordítani nem csak ápolásukra, de a speciális védelmükre is!

Nos, ennyi volt mára ez a bejegyzés - remélem, hogy tetszett és hogy hasznos volt számotokra. 
Ha bármilyen kér(d)ésetek van, akkor is elértek a blogos Instagramomon DM-ben vagy "azegyedisegertek@gmail.com" email címen!
Legyen további szép napotok és csodálatos hetetek!
Fruzsi
xoxo

2020. július 13., hétfő

NÉHÁNY NAGY KEDVENCEM A NIVEA MÁRKÁTÓL

A mai bejegyzésben egy rég elkezdett sorozatot szeretnék folytatni, melyben az egyes márkák közül kiemelem és bemutatom számotokra röviden a kedvenc termékeimet és/vagy terméktípusaimat. Remélem ezzel találtok ti is valami olyan újdonságot, amit még nem próbáltatok, de felkelti az érdeklődéseteket és aztán számotokra is annyira be fog válni, mint nekem. Ma - ahogy az már a címből is kiderült számotokra - a Nivea márkát fogom körüljárni, úgyhogy ha kíváncsiak vagytok rá, hogy nekem mik a kedvenceim a márkától, amit jó szívvel tudok számotokra is ajánlani, akkor maradjatok velem és lássunk is hozzá! ;)

ARCÁPOLÁS

Kezdeném akkor azzal, ami ott van az első háromban valószínűleg, ami nektek is eszetekbe jut, ha a márkára gondoltok - ezek pedig az arckrémek. Amit én eddig kipróbáltam, azt nagyon szerettem, de amire kifejezetten emlékszem, hogy nagy kedvencem volt az a Nivea Make-Up Starter. Ez azon felül, hogy egyébként is az én száraz bőrömre javasolt, még primerként is alkalmazható. Nálam mind a primer, mind a hidratáló hatása tökéletes volt - imádtam használni, valahogy kiemelkedően a sok-sok arckrém közül. Ezt bármikor szívesen újravenném és számotokra is tudom ajánlani, ha egy jó kis hidratálót kerestek, ami smink alá is tökéletes. 





Jelenleg is használok egyet, ami a Nivea Naturally Good élénkítő nappali krém és bár ez még nem túl régen tagja a rutinomnak, de eddig nagyon tetszik a hatása. Nekem kifejezetten izgatta a fantáziám ez az új kis vonal, úgyhogy örülök, hogy most ezt végre kipróbálhatom és tovább építhető a mostanában egyre inkább és egyre jobban kiszélesedő és kialakított kis arcápolási rutinomat.
Ami még nagyon erős arcápolás fronton náluk az a micellás víz vonal. Többet is kipróbáltam már és mindegyikkel elégedett voltam, de ami a legnagyobb benyomást tette rám és valamikor biztosan újra fogom venni az a MicellAir és az Urban Skin Detox verzió, mert ezeket különösen szerettem. 
De nagyon izgatja a fantáziámat az a fekete flakonos és a kétfázisú rózsás változat, úgyhogy biztosan benevezek valamelyikre amint kifogynak a mici víz tartalékaim. :D











TESTÁPOLÁS

A testápolás témában, ami először eszembe jut és kiemelkedő kedvencem az a cseresznyevirágos olajos testápolójuk. 
...és aki egy kicsit is ismer és/vagy olvas egy ideje, az tudhatja, hogy milyen nagy szó is ez, hogy elsőként egy testápolót említek, hiszen nem vagyok egy nagy testápoló-bajnok - sajnos.
De ez a Nivea Cherry Blossom & Jojoba Oil testápoló tej olajjal valami fe-no-me-ná-lis!! 
  • Először is isteni az illata, ami engem ösztönözni tud arra, hogy elővegyem és használjam. 
  • Másodszor is - ahogy az látható is - pumpás kiszerelésű, ami nekem a kedvencem, ha testápolóról van szó, mert nagyon praktikus és higiénikus megoldásnak tartom, ami megkönnyíti az ember életét. 
  • Harmadszor pedig, de közel sem utolsó sorban, nagyon jól táplálja és ápolja a bőrt, de könnyen beszívódik és nem túl nehéz, úgyhogy tényleg maga a tökély! 
Ezt mindenképpen próbáljátok ki, ha eddig még nem tettétek!
Amit testápolási fronton még szupernek tartok azok a testápoló habjaik, ezt én személy szerint még csak párszor próbáltam, abból amit anyának vettem, de nagyon tetszett, úgyhogy magamnak is be fogok biztosan szerezni egy ilyet, mert ez a különleges állag és kiszerelés rá tudna venni szintén, hogy többször nyúljak hozzá. :P
Ami még nekem nagyon beváltak a márkától, azok a különböző izzadásgátlók.
Használtam már mind roll-on, mind stiftes, mind spray izzadásgátló dezodort és mindhárom típussal elégedett voltam és szerettem őket. Ha más márkákkal kellene összehasonlítanom, akkor viszont a stiftes verziót emelném ki, mert sokkal kellemesebb az állaga számomra és ezáltal kényelmesebb is, mint több más általam ismert. Legutóbb ezt a Pearl & Beauty változatot használtam és ezt is szívesen újravenném bármikor, de a B&W verziók is szuperek - mindhárom kiszerelésben. ♥









Végül, de közel sem utolsó sorban említeném pedig a különböző naptejeket és napozási termékeket. Erről nincs képem, mert az utóbbi egy-két évben más márkákat próbálgattunk, de sok-sok évig a klasszikus kék Nivea naptejeket vettük újra és újra és nagyon meg voltunk vele elégedve, úgyhogy ilyen fronton is érdemes szétnézni a márka kínálatában.
Nos, nekem ezek azok a termékek, amik elsőként eszembe jutnak, ha a Nivea márkára gondolok és amiket annyira szerettem/szeretek, hogy bármikor újravenném és bárkinek szívesen ajánlanám. Vannak még olyan terméktípusok vagy adott termékek, amik nagyon izgatják a fantáziám (pl.: sminklemosó olajok, radírok stb.) és mivel bízok a márkában, így nagy izgalommal és bizalommal fogom őket majd beszerezni és kipróbálni. Nektek mi a kedvenc Nivea terméketek? ♥
Nos, ennyi volt mára ez a bejegyzés - remélem, hogy tetszett és hogy hasznos volt számotokra. 
Ha bármilyen kér(d)ésetek van, akkor is elértek a blogos Instagramomon DM-ben vagy "azegyedisegertek@gmail.com" email címen!
Legyen további szép napotok és csodálatos hetetek!
Fruzsi
xoxo

2020. július 5., vasárnap

SZEMPILLASPIRÁL MUSTRA

A mai bejegyzésben egy engem igen csak érintő és foglalkoztató témát hoztam el nektek és fogunk együtt boncolgatni, hiszen úgy gondolom, hogy ez rajtam kívül még sok-sok embert érdekel és bízok benne, hogy hasznos (is) lehet. Ez a téma pedig nem más, mint a szempillaspirálok kérdése, hogy mikre érdemes odafigyelni a vásárláskor, hogy milyen spirálok vannak, kinek mi lehet a jó illetve beszámolok az általam utóbbi időben használt két spirálról is, úgyhogy ha kíváncsiak vagytok ezekre, akkor tartsatok velem! ;) ♥
Nos, akkor első körben lássuk is, hogy milyen szempillaspirálok közül válogathatunk (legalább is tudomásom szerint) általában:
  • dúsító/volume: ezen spirálok - ahogy azt a nevük már elárulja - arra hivatottak, hogy volumenizálják, dúsítsák a szempilláinkat, így egy sokkal szebb és igézőbb tekintetet tudunk elérni. Bár én egyszerre több dolgot is elvárok egy-egy szempillaspiráltól (erre később jobban ki fogok térni), de ha csak egy hatást választhatnék, akkor az mindenképpen a dúsítás lenne. Egy kis plusz "tömeg" senkinek sem árt szerintem, úgyhogy ezekkel a spirálokkal nem igazán lehet mellélőni, ha tényleg hozza is a hatást, amit ígér. 
    Egy kis plusz tipp ehhez: a vastag, sűrű szőrű kefék általában dús hatást eredményeznek azáltal, hogy nagyobb mennyiségű festéket visznek fel a pillákra.
  • szempilla hosszabbító: ezen spirálok célja, hogy igazán hosszú és sokszor ezzel társulva szépen szétválasztott pillákat hozzunk létre. Ez azért sokszor becsapós, mert nyilván hozott anyagból dolgoznak ezek a spirálok is, így ha neked (vagy példának okáért nekem) nincsenek igazán hosszú, lélegzetelállító szempilláid, akkor ezek sem lesznek képesek varázsolni neked (és nekem). Viszont valóban képesek rajtuk dobni és hosszítani őket valamelyest, amivel sokkal szebb és feltűnőbb pillákat érhetünk el.
    Egy kis plusz tipp ehhez: ilyen hatást tudsz elérni többek között a fésűs szempillaspiráloktól, amik elsőre talán furán néznek ki a hagyományos fejűekhez képest, de tökéletesek és effektívek erre a célra.
  • göndörítő: ezek a spirálok valóban göndörítik a szempillákat azáltal, hogy a festék felvitelekor az ív a pillák közepét kicsit jobban megemeli, amiből kifolyólag a tekintet nyitottabbnak tűnik és sokkal szebb és nőiesebb lesz. Nehéz olyan spirált találni ami valóban göndörít (szempillagöndörítő használata nélkül természetesen), de léteznek ilyenek és hatalmas különbséget tudnak nyújtani az olyan kis - alapvetően egyenes - pillákkal rendelkező személyeknek, mint amilyen én is vagyok például.
    Egy kis plusz tipp ehhez: ezt a hatást főként az ívelt, hajlított, banán alakú illetve a csavart kefékkel tudod elérni, úgyhogy ha te is szeretnél göndörebb pillákat, akkor ezek közül keresgélj! 
  • szétválasztott: bár így magában nem árulnak szerintem olyan spirált, ami csak szétválasztást ígér, hiszen annak nem lenne túl sok értelme, de azért ha a többi tulajdonsága mellé társul ez, akkor már igen is jól tud jönni. Ez is olyan véleményem szerint, hogy két típus létezik: az egyik, aki a minél inkább szétválasztott pillákat szereti, a másik pedig aki szereti ha vastagabbak a pillák és az sem zavarja ha akár össze is tapadnak - mostanában azért ez is egy trend, úgyhogy egyre többen érdeklődnek ezek iránt is, de a többség szerintem még mindig a szétválasztást preferálja. Ahogy említettem, ez magában nem igazán jelenik meg, de sokszor kihangsúlyozzák, hogy az adott termék szétválasztó is.
    Egy kis plusz tipp ehhez: a gumírozott sörtéjű kefék tökéletesen végzik el a szétválasztást, hiszen a kis sörték arra hivatottak, hogy szépen átfésülik és ezáltal szét is választják a pillákat.
Nos, én ezeket a típusokat ismerem illetve természetesen a gyakorlatban inkább ezek kombinációját, hiszen én legtöbbször olyat keresek például, ami dúsít és hosszabbít vagy dúsít és göndörít, esetleg mindent IS tud. :P Persze mindegyik típusra igaz, hogy van amivel természetesebb hatást lehet elérni és valamelyik extrán végzi a dolgát, de ezt már embere válogatja, hogy ki mit szeretne elérni. Én személy szerint azt szeretem, ha minél nagyobbak, hangsúlyosabbak a pilláim, de tudom, hogy sokan a natúrabb vonalat képviselik és teljesen megértem - szerencse, hogy ennyi spirál közül válogathatunk már. :)
Amiket én jelenleg használok az a Maybelline The Falsies Lash Lift szempillaspirál és a L'oreal Paris Unlimited szempillaspirál. 










Míg az elsőt dúsító és göndörítő, addig a másodikat hosszabbító és göndörítő spirálként írják le - ezekkel egyet is értek, ugyanis mindkettő hozza amit ígér és ami még nagyon fontos számomra az az, hogy mindkettő elegendő mennyiségű festéket visz fel, úgyhogy még az én kis csoffadt pilláimból is igazán szép eredményt tud elérni. Mind a kettőt nagyon szeretem és mindkettőt jó szívvel tudom ajánlani számotokra, ha egy jó spirált kerestek.

Illetve azt is itt jegyezném meg, hogy érdemes résen lenni a hónapban és figyelgetni a Notino oldalát (bár mindig érdemes :P), ugyanis júliusban ismét jön a Summer Black Friday, ami mindig szuper akciókat és lehetőségeket nyújt számunkra, úgyhogy semmiképpen sem érdemes kihagyni. A részletekről később, de gondoltam szólok, hogy feel tudjatok készülni rá lelkileg - na meg a pénztárcátok is. ;)
Nos, ennyi volt mára ez a bejegyzés - remélem, hogy tetszett és hogy hasznos volt számotokra. 
Ha bármilyen kér(d)ésetek van, akkor is elértek a blogos Instagramomon DM-ben vagy "azegyedisegertek@gmail.com" email címen!
Legyen további szép napotok és csodálatos hetetek!
Fruzsi
xoxo